Jordgubbsloppet
Jättendals IF
Jättendal
11-07-09
Resultatlista per klass
2,5 km Damer| 2,5 km Herrar| 5,5 km Damer 13-14| 5,5 km Herrar 13-14| 5,5 km Damer 15-16| 5,5 km Herrar 15-16|
5,5 km Damer 17-| 5,5 km Herrar 17-| 5,5 km Deltagare utan tidtagning| 12,8 km Damer| 12.8 km Herrar|
Resultatlista 2,5 km Damer | Return |
1 Andersson,Ebba Remsle Sk 10:52 + 00:00
2 Persson,Emma Bjuråker Gif 12:27 + 01:35
3 Bruksås-Björk,Alina Alnö 13:02 + 02:10
4 Ekström,Emma NOTEAM 13:21 + 02:29
5 Logård,Klara Delsbo If 13:47 + 02:55
6 Hallberg,Ida Hagaströms Skridskoklu 14:22 + 03:30
7 Grahn,Alva Bergeforsens Sk 14:45 + 03:53
8 Forslund,Clara Sundsvalls Skridskoklu 14:46 + 03:54
9 Lindgren,Isabell Jättendals IF 14:51 + 03:59
10 Aorousell,Felicia Njutångers If 15:00 + 04:08
11 Lindahl,Filippa NOTEAM 15:03 + 04:11
12 Hugg,Ronja Forsa 16:08 + 05:16
13 Johansson,Ann Timrå Sok 16:14 + 05:22
14 Arbman Hansing,Ellen Sörfjärden 16:39 + 05:47
15 Hansen,Olga NOTEAM 17:10 + 06:18
16 Ekström,Tove NOTEAM 17:18 + 06:26
17 Stålberg,Lydia NOTEAM 17:26 + 06:34
18 Jonsson,Julia Jättendals IF 17:42 + 06:50
19 Nylander,Clara Svartviks If 17:49 + 06:57
20 Muller,Elin Strands If 17:55 + 07:03
21 Genberg,Alva NOTEAM 17:56 + 07:04
22 Bergqvist,Evelina Jättendals IF 18:01 + 07:09
23 Nybjörk,Alva Bergeforsens Sk 18:28 + 07:36
24 Olsson,Julia Njurunda 19:10 + 08:18
25 Gustafsson,Nora Forsa Ok 19:15 + 08:23
26 Nybjörk,Molly Bergeforsens Sk 20:16 + 09:24
27 Engberg,Evelina Jättendals IF 20:23 + 09:31
28 Ljungberg,Hanna NOTEAM 20:49 + 09:57
29 Ljungberg,Kajsa NOTEAM 20:54 + 10:02
29 Ljungberg,Veronika NOTEAM 20:54 + 10:02
31 Olasdotter Berg,Disa Njutångers If 21:27 + 10:35
32 Bergman,Ingrid Jättendals IF 21:38 + 10:46
33 Olsson,Emma Njurunda 21:45 + 10:53
34 Forslin,Viktoria Jättendals IF 22:05 + 11:13
35 Snell,Vera Jättendals IF 22:43 + 11:51
36 Burland,Meja Alnö Sk 22:48 + 11:56
37 Beer,Alice NOTEAM 23:57 + 13:05
38 Vallner,Thyra NOTEAM 23:59 + 13:07
39 Renström Halling,Clara NOTEAM 25:59 + 15:07
40 Wisén,Ingrid Per Jens 26:00 + 15:08
41 Ljungberg,Rebecka NOTEAM 26:03 + 15:11
42 Ljungberg,Erika NOTEAM 26:04 + 15:12
43 Eriksson,Malin Mellanfjärn 27:01 + 16:09
44 Ljungberg,Matilda NOTEAM 27:48 + 16:56
45 Selander,Siri Sörfjärden 27:55 + 17:03
46 Ljungberg,Sofia NOTEAM 28:01 + 17:09
47 Ljungberg,Sasha NOTEAM 28:04 + 17:12
48 Lidehäll,Ella NOTEAM 30:36 + 19:44
49 Sanchez,Ella NOTEAM 30:49 + 19:57
50 Boberg,Maja NOTEAM 31:37 + 20:45
51 Sandström,Ylva NOTEAM 41:33 + 30:41
52 Selander,Signe Sörfjärden 47:07 + 36:15
Resultatlista 2,5 km Herrar | Return |
1 Åsander-Grahn,Jonas NOTEAM 10:27 + 00:00
2 Larsson,David Näsvikens Ik 11:20 + 00:53
3 Dawidowics,Mattias Nfi 11:23 + 00:56
4 Dawidowics,Jakob Nfi 11:36 + 01:09
5 Hugg,Rickard Forsa 11:48 + 01:21
6 Muller,Gustav Hhc 11:49 + 01:22
7 Dawidowics,Filip Nfi 12:06 + 01:39
8 Jonsson,Gustav If Hudik Alpin 12:21 + 01:54
8 Persson,Jesper Nfi 12:21 + 01:54
10 Finnström,Elias Jättendals IF 13:26 + 02:59
11 Vänn,Arvid Stockviks Skidor 13:36 + 03:09
12 Grahn,Jonas Bergeforsens Sk 13:44 + 03:17
13 Bergqvist,Jonathan Jättendals IF 13:54 + 03:27
14 Åslin,Filip Stockviks Skidor 14:24 + 03:57
15 Bexelius,Olof NOTEAM 14:52 + 04:25
16 Lindgren,Anton Jättendals IF 15:10 + 04:43
17 Phowan,Boss Jättendals IF 15:19 + 04:52
18 Cardone,Carl Monaco 15:34 + 05:07
19 Victor,Rasmus Sörfjärden 16:11 + 05:44
20 Bergman,Aron Jättendals IF 16:18 + 05:51
21 Berg Wahlström,Max Njutångers If 16:19 + 05:52
22 Victor,Ossian Sörfjärden 16:36 + 06:09
23 Snell,Hugo Jättendals IF 16:39 + 06:12
24 Hansen,Joel NOTEAM 16:41 + 06:14
25 Logård,Emil Delsbo If 16:42 + 06:15
26 Bylin,Anders IFK Gnarp 16:43 + 06:16
27 Hansing,Morris Sörfjärden 17:17 + 06:50
28 Lidehäll,Erik NOTEAM 17:59 + 07:32
29 Muller,Erik Hhc 18:00 + 07:33
30 Forslund,Isac Sundsvalls Skridskoklu 18:04 + 07:37
31 Rosén-Stagnell,August Jättendals IF 18:08 + 07:41
32 Runnfors-Larsson,Max Per Jens 18:13 + 07:46
33 Långberg,Wille Hudiksvalls If 18:29 + 08:02
34 Wassbrink,Linus Lucksta If Skidor 18:45 + 08:18
35 Norrgård,Arvid Umeå Tomtebo Track And 18:47 + 08:20
36 Lindahl,Hannes Brånan Boys & Girls 19:15 + 08:48
37 Forsberg,Valter NOTEAM 19:57 + 09:30
38 Smeds,Erik Sollentuna 20:12 + 09:45
39 Smeds,Olle Sollentuna 20:36 + 10:09
40 Åkerlund,Oskar Jättendals IF 20:40 + 10:13
41 Danneskog,Alexander NOTEAM 20:43 + 10:16
42 Lindegren,Milos NOTEAM 21:36 + 11:09
43 Lindegren,Igor NOTEAM 21:49 + 11:22
44 Bylin,Linus IFK Gnarp 22:29 + 12:02
45 Ljungberg,Sebastian NOTEAM 23:33 + 13:06
46 Vallner,Edvin NOTEAM 24:08 + 13:41
47 Flodén,Bruno NOTEAM 26:41 + 16:14
48 Bexelius,Karl NOTEAM 26:50 + 16:23
49 Flodén,Valdemar NOTEAM 27:05 + 16:38
50 Ljungberg,Sebastian K NOTEAM 28:27 + 18:00
51 Kardell,Martin Jättendal 29:36 + 19:09
52 Boberg,Pelle NOTEAM 31:36 + 21:09
53 Muller,Oscar Hhc 32:25 + 21:58
54 Genberg,Anton NOTEAM 35:19 + 24:52
55 Dahlström,Fritz Bergsjö Hassela Alpina 36:23 + 25:56
56 Smitt,Frode NOTEAM 45:53 + 35:26
Resultatlista 5,5 km Damer 13-14 | Return |
1 Svanebo,Sanna Alnö Sk 23:51 + 00:00
2 Mattsson,Amanda Stockviks Skidor 25:28 + 01:37
3 Sundberg,Elin Stockviks Skidor 26:40 + 02:49
4 Forslin,Erika Nordanstigs Ff 28:22 + 04:31
5 Stenborg,Hanna Norrfjärdens T.c 29:34 + 05:43
6 Lindahl,Fredrika NOTEAM 30:05 + 06:14
7 Elffors,Olivia Lucksta If Skidor 31:39 + 07:48
8 Spännarsgård,Mira Stockholmspolisens Han 31:44 + 07:53
9 Åkerlund,Sara Jättendals IF 33:15 + 09:24
10 Edlund,Amanda Harmånger 35:06 + 11:15
11 Wassbrink,Sanna Lucksta If Skidor 35:27 + 11:36
12 Ekström,Louise NOTEAM 36:17 + 12:26
13 Gustafsson,Tova Forsa Ok 36:45 + 12:54
Resultatlista 5,5 km Herrar 13-14 | Return |
1 Grahn,Jonathan Bergeforsens Sk 21:03 + 00:00
2 Ersa Engberg,Frej Danderyd 22:05 + 01:02
3 Persson,Markus Bjuråker Gif 23:43 + 02:40
4 Bruksås-Björk,William Alnö 24:14 + 03:11
5 Vänn,Mårten Stockviks Skidor 25:43 + 04:40
6 Eriksson,Markus IFK Gnarp 26:23 + 05:20
7 Göransson,Fredrik Stockviks Skidor 26:55 + 05:52
8 Hellberg,Samuel NOTEAM 28:04 + 07:01
9 Lindow,Tobias Hudiksvalls Simsällska 28:05 + 07:02
10 Berg,Jonathan Strands If 28:10 + 07:07
11 Sundqvist,Linus Bjuråker Gif 28:43 + 07:40
12 Eriksson,Mattias Mellanfjärn 30:13 + 09:10
13 Englund,Inge Söråker Bandy 30:48 + 09:45
14 Engberg,Jesper Jättendals IF 32:39 + 11:36
15 Lindow,Tommy Hudiksvalls Simsällska 32:52 + 11:49
Resultatlista 5,5 km Damer 15-16 | Return |
1 Vedin,Mikaela Stockviks Skidor 24:03 + 00:00
2 Sundin,Lovisa Delsbo If 24:31 + 00:28
3 Hallberg,Amanda Hagaströms Skridskoklu 27:01 + 02:58
4 Elfstrand,Erika Njutångers If 27:17 + 03:14
5 Öberg,Linnéa Bergeforsens Sk 27:47 + 03:44
6 Sundqvist,Johanna Bjuråker Gif 29:56 + 05:53
7 Eriksson,Madeleine Mellanfjärn 30:00 + 05:57
8 Sundberg,Ida Stockviks Skidor 30:37 + 06:34
9 Källberg,Julia Tynderö Ik 37:44 + 13:41
10 Nylander,Olivia Svartviks If 38:18 + 14:15
Resultatlista 5,5 km Herrar 15-16 | Return |
1 Brunholtz,Victor Nfi 21:18 + 00:00
2 Stridh,Jonathan Strands If 21:55 + 00:37
3 Bergqvist,Christian Jättendals IF 23:00 + 01:42
4 Svanebo,Simon Alnö Sk 24:22 + 03:04
5 Gräntz,Mattias Bergsjö If 24:43 + 03:25
6 Hellberg,Sebastian NOTEAM 25:24 + 04:06
7 Bergkvist,Fredrik Hudiksvalls Gymnastikf 26:19 + 05:01
8 Gvothage,Alexander NOTEAM 30:40 + 09:22
Resultatlista 5,5 km Damer 17- | Return |
1 Axlund,Elin Hudiksvalls If 24:24 + 00:00
2 Lidehäll,Sofie NOTEAM 25:35 + 01:11
3 Olsson,Karolina Bergeforsens Sk 25:36 + 01:12
4 Mattes,Magdalena Edsbyns If 25:40 + 01:16
5 Finnström,Inger Jättendals IF 26:08 + 01:44
6 Fernström,Jessica Gnarp 26:37 + 02:13
7 Wallin,Annika Öbacka Lk 27:08 + 02:44
8 Hansson,Pia Sundsvall 27:11 + 02:47
9 Renström,Katrin NOTEAM 28:26 + 04:02
10 Sundin,Anna Sunfab 28:27 + 04:03
11 Björnström,Agnes Norrfjärns If 28:56 + 04:32
12 Larsson,Anne-Marie Nordanstigs Fk 28:58 + 04:34
13 Karlsson,Margareta Gävle 29:28 + 05:04
14 Westergren,Annika Vigge 29:39 + 05:15
15 Källberg,Frida Tynderö Ik 29:41 + 05:17
16 Wadstrand,Jessica Jättendal/häggviken 30:08 + 05:44
17 Jonsson,Annmarie If Hudik Alpin 30:14 + 05:50
18 Bergqvist,Maria Hudiksvalls Gymnastikf 30:15 + 05:51
19 Jonasson,Kerstin Edsbyns If 30:17 + 05:53
20 Dufvenberg,Katarina Hassela If 30:26 + 06:02
21 Östman-Bergman,Lisa Jättendals IF 30:44 + 06:20
22 Wallner,Ellinor NOTEAM 31:10 + 06:46
23 Grey,Sara Hårte 31:31 + 07:07
24 Edlund,Emilie Harmånger 31:49 + 07:25
25 Karlsson,Gunilla Iggesunds Sk 31:55 + 07:31
26 Forsberg,Brita NOTEAM 32:02 + 07:38
27 Bergan,Anna NOTEAM 32:17 + 07:53
28 Gällstedt,Jennie Jättendals IF 32:32 + 08:08
29 Sanchez,Jennie NOTEAM 32:50 + 08:26
30 Carlsson,Kristina Ifk Tumba 33:01 + 08:37
31 Björnström,Lovisa Norrfjärns If 33:08 + 08:44
32 Tormod,Åsa Hårte 33:12 + 08:48
33 Hellberg,Anna NOTEAM 33:53 + 09:29
34 Palmcrantz,Christina Jättendals IF 34:01 + 09:37
35 Björnström,Sigrid Norrfjärns If 34:03 + 09:39
36 Gvothage,Britt NOTEAM 38:27 + 14:03
37 Kardell,Gudrun Kvissleby 38:32 + 14:08
38 Brandt,Elvy Nfi 38:48 + 14:24
39 Blom,Sandra Hudiksvalls If 44:00 + 19:36
40 Broman-Ollonen,Bibbi Edsbyns If 44:23 + 19:59
Resultatlista 5,5 km Herrar 17- | Return |
1 Westin,Michael Öbacka Lk 20:43 + 00:00
2 Lidhäll,Andreas NOTEAM 20:52 + 00:09
3 Långberg,Jonas Hudiksvalls If 21:05 + 00:22
4 Sandström,Bo Gävle 21:11 + 00:28
5 Axlund,Lars-Åke Hudiksvalls If 22:52 + 02:09
6 Lundström,Lars Nordanstigs Ff 23:04 + 02:21
7 Berglin,Lukas Hårte 23:15 + 02:32
8 Nybjörk,Glenn Alnö 23:25 + 02:42
9 Forss,Henrik Lönnångerfjärdens If 23:29 + 02:46
10 Svedberg,Tomas Alnö Sk 23:34 + 02:51
11 Kurtson,Rafael Jättendals IF 24:12 + 03:29
12 Fors,Anders NOTEAM 25:11 + 04:28
13 Bergman,S-O Jättendals IF 25:23 + 04:40
14 Sundqvist,Per Bjuråker Gif 25:39 + 04:56
15 Kardell,Jan-Ove Jättendals IF 26:00 + 05:17
16 Smeds,Henrik Sollentuna 26:18 + 05:35
17 Sehzfström,Emil NOTEAM 26:30 + 05:47
18 Arvidsson,Karl NOTEAM 26:58 + 06:15
19 Wängman,Leif Iggesunds Sk 27:30 + 06:47
20 Eriksson,Leif Mellanfjärn 28:08 + 07:25
21 Sundin,Mats Hudiksvalls If 28:28 + 07:45
22 Kardell,Nicke Jättendals IF 28:34 + 07:51
23 Lundström,Stefan Vigge 29:36 + 08:53
24 Nordström,Bengt-Erik Jättendals IF 29:44 + 09:01
25 Lindberg,Tommy Bergsjö 30:03 + 09:20
26 Norin,Alvar Nordanstigs Fi 30:06 + 09:23
27 Thoresen,Sven-Åke Iggesunds Sk 30:20 + 09:37
28 Berglin,Viktor Hårte 30:22 + 09:39
29 Lundin,Tommy Nfi 30:59 + 10:16
30 Forslin,Anders Nfi 31:27 + 10:44
31 Lindberg,Mikael NOTEAM 31:41 + 10:58
32 Brink,Peter Jättendal/häggviken 31:48 + 11:05
33 Forslin,Niklas Jättendals IF 32:03 + 11:20
34 Lindberg,Alf Bergsjö 32:21 + 11:38
35 Björnström,Mikael Norrfjärns If 32:29 + 11:46
36 Kardell,Erik Kvissleby 33:17 + 12:34
37 Sörlin,Sölve Nfi 33:19 + 12:36
38 Grahn,Stefan Bergeforsens Sk 33:28 + 12:45
39 Wennberg,Per Hemlingby Löparklubb 33:57 + 13:14
40 Berglin,Börje Hårte 34:46 + 14:03
41 Andersson,Stig NOTEAM 35:03 + 14:20
42 Edlund,Janne Harmånger 35:07 + 14:24
43 Wassbrink,Stefan Lucksta If Skidor 35:28 + 14:45
44 Elffors,Sven-Erik Lucksta If Skidor 35:35 + 14:52
45 Görlin,Lars Nfi 36:46 + 16:03
46 Berglin,Anton Hårte 37:25 + 16:42
47 Dagnå,Bengt-Eric NOTEAM 37:39 + 16:56
48 Larsson,Björn Jättendals IF 38:44 + 18:01
49 Bohlin,Egon Jättendals IF 53:01 + 32:18
Resultatlista 5,5 km Deltagare utan tidtagning | Return |
Hallman,Josefin Njurunda Skidor
Edström,Julia Sundsvalls Ok
Sved,Jan Delsbo If
Uhlin,Torsten NOTEAM
Larsson,Inger NOTEAM
Resultatlista 12,8 km Damer | Return |
1 Quayle,Anna Sundsvalls Ok 53:25 + 00:00
2 Olsson,Katarina NOTEAM 55:05 + 01:40
3 Söderman,Marie-Helen Stockviks Skidor 55:24 + 01:59
4 Vedin,Elin Sundsvalls Ok 56:12 + 02:47
5 Engström,Fanny Sundsvall 58:02 + 04:37
6 Settlin,Evelina Nfi 58:10 + 04:45
7 Rönngren,Katarina NOTEAM 58:43 + 05:18
8 Glännerud,Caroline Domnarvets Goif 58:50 + 05:25
9 Öberg,Lina Bergeforsens Sk 59:51 + 06:26
10 Ackefors,Malin Sollentuna 1:00:47 + 07:22
11 Åsander-Grahn,Agnes NOTEAM 1:01:16 + 07:51
12 Juthback,Gunilla Hemlingby Löparklubb 1:01:41 + 08:16
13 Nystedt,Anna Stockviks Sf 1:02:03 + 08:38
14 Åsander,Christina NOTEAM 1:02:11 + 08:46
15 Ytterström,Madeleine Friskis Och Svettis Su 1:02:35 + 09:10
16 Ljungberg,Maria NOTEAM 1:02:39 + 09:14
17 Sandström,Katharina Brånan Boys & Girls 1:03:58 + 10:33
18 Burland,Carina Alnö Sk 1:04:04 + 10:39
19 Sundin,Marika Delsbo If 1:04:05 + 10:40
20 Bergqvist,Agneta Friskis Och Svettis Su 1:05:43 + 12:18
21 Englund,Siri Saik Bandy 1:06:25 + 13:00
22 Schmidt,Marika Hudiksvall 1:06:27 + 13:02
23 Johansson,Jill Timrå Sok 1:06:49 + 13:24
24 Rex,Clary Sundsvalls Ok 1:08:01 + 14:36
24 Ljungberg,Lotta NOTEAM 1:08:01 + 14:36
26 Persson,Ulla Stöde 1:08:59 + 15:34
27 Sjödahl,Jenny Västerås 1:09:01 + 15:36
28 Sundin,Erika Hudiksvalls If 1:09:08 + 15:43
29 Englund,Camilla Söråker Bandy 1:09:38 + 16:13
30 Engström,Erika NOTEAM 1:10:44 + 17:19
31 Turesson,Birgitta Kramfors 1:11:42 + 18:17
32 Eriksson,Ellinor If Strategen 1:12:34 + 19:09
33 Berglund,Lena Sundsvall 1:12:35 + 19:10
34 Edström,Cecilia Sundsvalls Ok 1:12:36 + 19:11
35 Berglund,Maria NOTEAM 1:12:54 + 19:29
36 Elffors,Louise Lucksta If Skidor 1:14:14 + 20:49
37 Ljungberg,Sandra NOTEAM 1:14:25 + 21:00
38 Edström,Linda Sundsvalls Ok 1:17:07 + 23:42
39 Sundberg,Lotta Stockviks Skidor 1:19:40 + 26:15
40 Bergqvist,Ylva Hårte 1:21:20 + 27:55
41 Berglin,Mathilda Hårte 1:29:56 + 36:31
Resultatlista 12.8 km Herrar | Return |
1 Rickardsson,Daniel Iggesunds Sk 45:05 + 00:00
2 Bäckström,Jonas Malungs Friidrott 45:11 + 00:06
3 Bysell,Henrik Ifk Mora Friidrott 45:55 + 00:50
4 Fröjd,Örjan Sundsvalls Ok 46:47 + 01:42
5 Ollonen,Hans Edsbyns If 47:29 + 02:24
6 Engberg,Stellan Harmånger 47:55 + 02:50
7 Mattes,Mats Edsbyns If 48:27 + 03:22
8 Melander,Björn Timrå Sok 48:31 + 03:26
9 Bagewitz,Anders Stockholmspostens Ik 48:39 + 03:34
10 Lindahl,Mattias Brånan Boys & Girls 48:46 + 03:41
11 Larsson,Thommy Sundsvalls FI 48:54 + 03:49
12 Palm,Torbjörn NOTEAM 49:34 + 04:29
13 Åslin,Simon Stockviks Skidor 49:47 + 04:42
14 Nystedt,Gustav Stockviks Skidor 49:54 + 04:49
15 Häggqvist,Kjell Iggesunds Sk 50:20 + 05:15
16 Jonsson,Pär Handelshögskolan I Ume 50:29 + 05:24
17 Jonsson,Peter NOTEAM 50:38 + 05:33
18 Sundin,Jerker Delsbo If 50:41 + 05:36
19 Larsson,Rikard Näsvikens Ik 50:42 + 05:37
20 Burland,Philip Alnö Sk 51:00 + 05:55
21 Öberg,Anders Bergeforsens Sk 51:16 + 06:11
22 Gustafsson,Jonas Forsa Ok 51:20 + 06:15
23 Storsjö,Thomas Laggarberg 51:31 + 06:26
24 Smitt,Olof NOTEAM 51:46 + 06:41
25 Berglin,Fredrik Riksbanken If 52:24 + 07:19
26 Hellström,Jonas Sörfjärden 52:41 + 07:36
27 Engström Nurkkala,Markus Brånan Boys And Girls 52:46 + 07:41
28 Holmvall,Magnus Njurunda Sk 53:05 + 08:00
29 Johansson,Uno Timrå Sok 53:07 + 08:02
30 Edström,Tomas Sundsvalls Ok 53:15 + 08:10
31 Westin,Peter Östbyborna Kramfors 53:48 + 08:43
32 Skoog,Magnus Njurunda Sk 54:09 + 09:04
33 Öberg,Linus Bergeforsens Sk 54:35 + 09:30
34 Sjöbom,Thomas Sundsvall 54:36 + 09:31
35 Norman,Kenneth Birsta Sk 54:46 + 09:41
36 Olofsson,Ingvar Maquet If 54:48 + 09:43
37 Olsson,Bosse Ljusne Ala Ok 55:07 + 10:02
38 Andersson,Henrik Ck Valhall 55:12 + 10:07
39 Steffen,Björn Ljusdals Rc 55:19 + 10:14
40 Bertils,Andreas Norsjö If 55:26 + 10:21
41 Burgman,Johannes Sörfjärden 55:33 + 10:28
42 Nordlander,Benny Tynderö Ik 55:40 + 10:35
43 Hansen,Krista NOTEAM 55:55 + 10:50
44 Hedin,Mats Hudiksvall 56:28 + 11:23
45 Bruno,Erik Team Hårte 56:45 + 11:40
46 Bylund,Bengt Hkff Härnösand 56:49 + 11:44
47 Olsson,Anders NOTEAM 57:55 + 12:50
48 Åsberg,Henrik Stöde 58:00 + 12:55
49 Lindström,Ola Hökens If 58:05 + 13:00
50 Pettersson,Tommy Bromangymnasiet 58:15 + 13:10
51 Ollonen,Toivo Edsbyns If 58:21 + 13:16
52 Larsson,Gustav Näsvikens Ik 58:24 + 13:19
53 Jonsson,Mats If Hudik Alpin 59:02 + 13:57
54 Klint,Juha Granlo Bk 59:22 + 14:17
55 Vedin,Anders NOTEAM 59:31 + 14:26
56 Danielsson,Leif Iggesunds Sk 59:37 + 14:32
57 Engman,Guy Sundsvall 59:50 + 14:45
58 Nybjörk,Micke Bergeforsens Sk 59:53 + 14:48
59 Eriksson,Per-Erik Hårte 59:55 + 14:50
60 Andersson,Mats Jättendals IF 1:00:02 + 14:57
61 Palmqvist,Sonny Strands If 1:00:10 + 15:05
62 Tostar,Joel NOTEAM 1:00:20 + 15:15
63 Nylander,Johan Svartviks If 1:00:43 + 15:38
64 Knuuth,Fredrik NOTEAM 1:00:55 + 15:50
65 Stålberg,Jonas NOTEAM 1:01:02 + 15:57
66 Stocke,David NOTEAM 1:01:33 + 16:28
67 Andersson,Torbjörn Sundsvall 1:01:49 + 16:44
68 Sundberg,Anders Stockviks Skidor 1:01:52 + 16:47
69 Wedin,Johannes Norrfjärns If 1:02:30 + 17:25
70 Stenborg,Patrik Norrfjärdens T.c 1:02:42 + 17:37
71 Israelsson,Gunnar Sundsvall 1:03:06 + 18:01
72 Åsheim,Mats-Göran Njurunda Sk 1:03:11 + 18:06
73 Allgulander,Johan Norrfjärdens T.c 1:03:56 + 18:51
74 Wounder,Stig Gällsta Ik 1:04:09 + 19:04
75 Högström,Jens NOTEAM 1:04:21 + 19:16
76 Holmsten,Andreas Nordanstigs Ff 1:04:35 + 19:30
77 Olausson,Mikael Iggesunds Sk 1:04:36 + 19:31
78 Hallman,Svante Njurunda Skidor 1:04:41 + 19:36
79 Victor,Trent Sörfjärden 1:04:59 + 19:54
80 Melin,Anders Bergsjö If 1:05:27 + 20:22
81 Candell,Ulf Njurunda Sk 1:06:08 + 21:03
82 Taja,Jonathan Per Jens 1:06:47 + 21:42
83 Kempe,Mats If Strategen 1:07:14 + 22:09
84 Högdahl,Kjell Jättendals IF 1:07:53 + 22:48
85 Spännargård,Anders Sörfjärdens Tennisklub 1:08:22 + 23:17
86 Jansson,Tobias Hybo Aik 1:08:54 + 23:49
87 Wallberg,Mats Östersund 1:09:34 + 24:29
88 Lindsäter,Mattias NOTEAM 1:10:05 + 25:00
89 Fredriksson,Ove Friskis Och Svettis Su 1:11:11 + 26:06
90 Sjödahl,Jonas Västerås 1:11:20 + 26:15
91 Jansson,Lars Hybo Aik 1:11:39 + 26:34
92 Severin,Björn Torsvägens If 1:11:47 + 26:42
93 Nyholm,Jens Hårte 1:11:52 + 26:47
94 Berglin,Petter Hårte 1:11:56 + 26:51
95 Falk,Erling NOTEAM 1:12:25 + 27:20
96 Berglund,Bo NOTEAM 1:12:57 + 27:52
97 Kempe,Eddie Örkelljunga Ik 1:13:05 + 28:00
98 Öjdahl,Roger Sundsvall 1:18:40 + 33:35
99 Wedin,Jörgen Norrfjärns If 1:19:52 + 34:47
100 Bergqvist,Erik Hårte 1:21:21 + 36:16
101 Lindberg,Kjell Nfi 1:22:13 + 37:08
102 Hallberg,Mårten Arosvägens Vänner 1:22:49 + 37:44
13-07-09 15:50:01 eTiming version 1.8 Emit as
Lisenserade till: JäTTENDAL