Jordgubbsloppet
Jättendals IF
Fröstuna skola
08-07-06
Resultatlista per klass
2,5 km Damer| 2,5 km Herrar| 5,5 km Damer 13-14| 5,5 km Herrar 13-14| 5,5 km Damer 15-16| 5,5 km Herrar 15-16|
5,5 km Damer 17-| 5,5 km Herrar 17-| 5,5 km Deltagare utan tidtagning| 12,8 km Damer| 12.8 km Herrar|
Resultatlista 2,5 km Damer | Return |
1 Öberg,Linnéa Bergeforsens Sk 11:58 + 00:00
2 Myhrer,Linnea Nfi 12:07 + 00:09
3 Forslin,Erika Jättendals IF 12:34 + 00:36
4 Rönnlund,Emma Ockelbo Sk 12:36 + 00:38
5 Lindström,Jorunn Sundsvalls Ok 13:41 + 01:43
6 Mattsson,Amanda Stockviks Sf 14:16 + 02:18
7 Palmcrantz,Emma Jättendals IF 14:33 + 02:35
8 Olsson,Sofia Jättendals IF 15:42 + 03:44
9 Melin,Matilda Sörfjärden 16:16 + 04:18
10 Fagerlund,Agnes Delsbo If 17:42 + 05:44
10 Nilsson,Sofie Delsbo If 17:42 + 05:44
12 Lindgren,Isabel Nfi 18:44 + 06:46
13 Nilsson,Fanny Hårte 19:11 + 07:13
14 Nordström,Viktoria NOTEAM 19:12 + 07:14
15 Ljungberg,Rebecka NOTEAM 20:56 + 08:58
16 Ljungberg,Wilma NOTEAM 20:57 + 08:59
17 Melin,Milton Sörfjärden 23:03 + 11:05
18 Hansen,Olga Sörfjärden 24:13 + 12:15
19 Norberg,Louise Jättendals IF 26:09 + 14:11
20 Hansen,Siri Sörfjärden 27:05 + 15:07
21 Hörnlund,Magdalena Alnö 28:23 + 16:25
22 Lindé,Wilma NOTEAM 1:07:53 + 55:55
Resultatlista 2,5 km Herrar | Return |
1 Grahn,Jonathan Bergeforsens Sk 11:36 + 00:00
2 Bererståhl,Anton Nordanstigs Fi 11:48 + 00:12
3 Arnesson,Gustav Bergsjö If 11:53 + 00:17
4 Eriksson,Mattias NOTEAM 12:17 + 00:41
5 Eriksson,Markus IFK Gnarp 12:32 + 00:56
6 Finnström,Emil Jättendals IF 13:05 + 01:29
7 Eriksson,Alexander NOTEAM 13:49 + 02:13
7 Andersson,Tommie Harmånger 13:49 + 02:13
9 Berg,Jonathan Jättendals IF 14:41 + 03:05
10 Hansen,Joel Sörfjärden 15:52 + 04:16
11 Eriksson,Sebastian NOTEAM 16:27 + 04:51
12 Norberg,Erik Jättendals IF 16:28 + 04:52
13 Bexelius,Olof Sörfjärden 24:11 + 12:35
14 Carlsson,Oscar Bergsjö If 25:01 + 13:25
15 Hörnlund,Mårten Alnö 28:56 + 17:20
16 Savolainen,Anton Jättendals IF 29:30 + 17:54
17 Bexelius,Carl Sörfjärden 30:24 + 18:48
Resultatlista 5,5 km Damer 13-14 | Return |
1 Rönnlund,Hanna Ockelbo Sk 25:17 + 00:00
2 Svedin-Thunström,Anna Bergeforsens Sk 25:29 + 00:12
3 Wallin,Amanda Lucksta If 26:19 + 01:02
4 Sundin,Lovisa Delsbo If 26:24 + 01:07
5 Elfstrand,Erika Njutångers If 30:21 + 05:04
6 Blom,Louise Hudiksvall rv 35:34 + 10:17
7 Finnström,Elin Jättendals IF 36:04 + 10:47
8 Elfstrand,Antonia Njutångers If 36:46 + 11:29
Resultatlista 5,5 km Herrar 13-14 | Return |
1 Persson,Niclas Dalregementets If 20:34 + 00:00
2 Norberg,Gustav Högs Sk 23:56 + 03:22
3 Bergqvist,Christian Högs Sk 24:22 + 03:48
4 Westner,Jonathan Högs Sk 26:09 + 05:35
5 Embretzen,Kalle Högs Sk 28:41 + 08:07
6 Larsson,Olle Högs Sk 29:07 + 08:33
7 Leek,Johan Högs Sk 30:29 + 09:55
8 Embretzen,Niklas Högs Sk 30:31 + 09:57
9 Bergström,Anders NOTEAM 31:57 + 11:23
10 Persson,Ante Högs Sk 35:49 + 15:15
11 Kakasor,Goran Högs Sk 35:53 + 15:19
12 Persson,Johan Högs Sk 36:50 + 16:16
13 Östby,Svante H.c.k 37:28 + 16:54
14 Leek,Per-Anders Högs Sk 37:40 + 17:06
15 Melin,Marcus Högs Sk 37:45 + 17:11
16 Melin,Dennis Högs Sk 38:00 + 17:26
Resultatlista 5,5 km Damer 15-16 | Return |
1 Sundin,Marika Delsbo If 24:21 + 00:00
2 Öberg,Lina Bergeforsens Sk 25:36 + 01:15
3 Hansson,Maja Jättendals IF 36:21 + 12:00
Resultatlista 5,5 km Herrar 15-16 | Return |
1 Jonsson,Joakim Hudik Basket 20:23 + 00:00
2 Öberg,Linus Bergeforsens Sk 20:27 + 00:04
3 Berglund,Peter Östhammar Fi 22:54 + 02:31
4 Olsson,Niclas Söderhamn 24:32 + 04:09
5 Blom,Jonas Hudiksvall rv 26:13 + 05:50
6 Ekblom,Erik NOTEAM 28:01 + 07:38
7 Colling,Wille Jättendals IF 33:15 + 12:52
8 Forslin,Niklas Jättendals IF 33:21 + 12:58
Resultatlista 5,5 km Damer 17- | Return |
1 Olsson,Erika Bergsjö If 26:23 + 00:00
2 Skoglund,Lisa Ilsbo Sk 26:25 + 00:02
3 Lindström,Marlene Sundsvalls Ok 30:29 + 04:06
4 Karlsson,Margareta Gävle Boff 30:53 + 04:30
5 Berglund,Maria NOTEAM 31:16 + 04:53
6 Berg,Ingrid NOTEAM 31:49 + 05:26
7 Nordström,Katarina NOTEAM 32:06 + 05:43
8 Selling,Ulla Harmånger 32:30 + 06:07
9 Winter,Ulla-Carin NOTEAM 33:51 + 07:28
10 Högdahl,Kajsa Harmånger 33:54 + 07:31
11 Rönnlund,Carina Ockelbo Sk 34:19 + 07:56
12 Löfling,Linnea NOTEAM 34:45 + 08:22
13 Blom,Sandra Hudiksvall rv 36:46 + 10:23
14 Brandt,Elvy NOTEAM 37:45 + 11:22
15 Stark,Susanne NOTEAM 39:42 + 13:19
16 Halvarsson,Erika Gävle Armbrytarklubb 40:19 + 13:56
17 Sahlin,Lena Lucksta 42:56 + 16:33
18 Ekblom,Sara NOTEAM 47:55 + 21:32
19 Westerlund,Christina Harmånger 48:15 + 21:52
Resultatlista 5,5 km Herrar 17- | Return |
1 Sandström,Bo Gävle Boff 20:48 + 00:00
2 Långberg,Jonas Hudiksvall 21:54 + 01:06
3 Bruno,Erik Team Hårte 22:11 + 01:23
4 Holmsten,Andreas IFK Gnarp 22:52 + 02:04
5 Melin,Lars Högs Sk 23:00 + 02:12
6 Sidenvall,Johan NOTEAM 23:30 + 02:42
7 Nordén,Erik Bergsåker Badminton Kl 24:06 + 03:18
8 Mumm,Udo Per Jens 24:20 + 03:32
9 Berg,Martin Lillsund Sk 25:17 + 04:29
10 Berg,Johan Lillsund Sk 25:19 + 04:31
11 Rönnlund,Micke Ockelbo Sk 25:22 + 04:34
12 Palmqvist,Sonny Strands If 26:15 + 05:27
13 Palmqvist,Andreas Strands If 26:45 + 05:57
14 Bergman,Sven-Olov Jättendals IF 26:52 + 06:04
15 Eriksson,Bertil Kovlands If 26:59 + 06:11
16 Norin,Alvar NOTEAM 27:05 + 06:17
17 Bergerståhl,Rune Nordanstigs Fi 27:19 + 06:31
18 Wallin,Peter Lucksta If 27:37 + 06:49
19 Eriksson,Leif NOTEAM 28:12 + 07:24
20 Ekström,Urban NOTEAM 28:27 + 07:39
21 Uppling,Gunnar Nobero 28:55 + 08:07
22 Berg,Olof Lillsund Sk 28:57 + 08:09
23 Engman,Bertil Nordanstigs Fi 29:25 + 08:37
24 Berg,Håkan Lillsund Sk 29:45 + 08:57
25 Stark,Erik Sundsvall 31:22 + 10:34
26 Gustafsson,Jan Team Hårte 31:25 + 10:37
27 Tersmeden,Jakob Jättendals IF 31:39 + 10:51
28 Berglin,Börje Team Hårte 31:44 + 10:56
29 Bergqvist,Jens Högs Sk 31:53 + 11:05
30 Ericsson,Anders NOTEAM 31:59 + 11:11
31 Högdahl,Kjell Jättendals IF 33:56 + 13:08
32 Larsson,Björn Jättendals IF 36:10 + 15:22
33 Lindé,Magnus NOTEAM 36:30 + 15:42
34 Andersson,Tore Jättendals IF 38:24 + 17:36
35 Bohlin,Egon Jättendals IF 47:56 + 27:08
Resultatlista 5,5 km Deltagare utan tidtagning | Return |
Hörnlund,Eva Alnö
Hörnlund,Annika Alnö
Hörnlund,Lilian Alnö
Hörnlund,Kent Alnö
Hörnlund,Helena Alnö
Dagnå,Bengt-Eric NOTEAM
Resultatlista 12,8 km Damer | Return |
1 Vestin,Rose-Marie Sundsvalls FI 1:02:32 + 00:00
2 Lundberg,Åsa Nordanstigs Fi 1:04:06 + 01:34
3 Ottosson,Åsa If Strategen 1:06:48 + 04:16
Resultatlista 12.8 km Herrar | Return |
1 Lindberg,Mikael Edsbyns If 43:57 + 00:00
2 Ottosson,Anders If Strategen 47:55 + 03:58
3 Forsling,Mikael Järvsö If 48:16 + 04:19
4 Strid,Anders Lucksta If 49:52 + 05:55
5 Sundin,Jerker Delsbo If 52:05 + 08:08
6 Lundgren,Jens Strands If 52:32 + 08:35
7 Selander,Carl Alsens If 52:44 + 08:47
8 Lindström,Richard Sundsvalls Ok 52:52 + 08:55
9 Hellström,Jonas Sörfjärden 55:07 + 11:10
10 Öberg,Anders Bergeforsens Sk 55:13 + 11:16
11 Åslin,Lars Delsbo If 55:20 + 11:23
12 Thomson,Angus Söderhamns If 55:22 + 11:25
13 Persson,Mathias Dalregementets If 56:33 + 12:36
14 Strömberg,Pierre Hudiksvall rv 56:36 + 12:39
15 Johansson,Christer Iggesunds Sk 57:03 + 13:06
16 Forsström,Peter Rb Hudik 57:18 + 13:21
17 Sjöström,Olle IFK Gnarp 58:01 + 14:04
18 Elffors,Arvid Lucksta If 59:17 + 15:20
19 Kardell,Jan-Ove Jättendals IF 59:35 + 15:38
20 Andersson,Hans Harmånger 59:37 + 15:40
21 Skoglund,Olle Rb Hudik 59:48 + 15:51
22 Hansen,Krister Sörfjärden 1:02:20 + 18:23
23 Wounder,Stig Gällsta Ik 1:02:24 + 18:27
24 Olausson,Mikael Iggesunds Sk 1:03:07 + 19:10
25 Allgulander,Johan Hudiksvalls ABK 1:03:22 + 19:25
26 Ollonen,Toivo Edsbyns If 1:03:24 + 19:27
27 Myrberg,Gunnar NOTEAM 1:06:41 + 22:44
28 Svartling,Magnus Östersunds Curlingklub 1:07:31 + 23:34
29 Kinnunen,Arto Delsbo If 1:07:32 + 23:35
30 Melin,Anders Bergsjö If 1:08:30 + 24:33
31 Grahn,Stefan Bergeforsens Sk 1:10:17 + 26:20
32 Jansson,Lars Hybo Aik 1:10:44 + 26:47
33 Rönning,Patrik Hudiksvalls If 1:10:51 + 26:54
34 Nordström,Bengt-Erik Jättendals IF 1:11:02 + 27:05
35 Westerlund,Staffan Jättendals IF 1:11:14 + 27:17
36 Eriksson,Jens Björn Lundén Informati 1:13:25 + 29:28
37 Stålberg,Jonas Stocka 1:13:43 + 29:46
38 Spännargård,Anders Sörfjärdens Tennisklub 1:14:50 + 30:53
39 Callermo,Anders NOTEAM 1:16:27 + 32:30
40 Jansson,Tobias Hybo Aik 1:17:42 + 33:45
41 Hägglund,Pelle Gnarpsbadens Golfklubb 1:18:12 + 34:15
42 Hallberg,Mårten Team Hårte 1:24:48 + 40:51
43 Lindberg,Kjell Nfi 1:27:03 + 43:06
20-07-07 10:35:34 eTiming version 1.8 Emit as
Lisenserade till: JäTTENDAL