Jordgubbsloppet
Jättendals IF
Fröstunaskolan
16-07-05
Resultatlista per klass
2,5 km Damer| 2,5 km Herrar| 5,5 km Damer 13-14| 5,5 km Herrar 13-14| 5,5 km Damer 15-16| 5,5 km Herrar 15-16|
5,5 km Damer 17-| 5,5 km Herrar 17-| 5,5 km Deltagare utan tidtagning| 12,8 km Damer| 12.8 km Herrar|
Resultatlista 2,5 km Damer | Return |
1 Åsander-Grahn,Anges Näsvikens Ik 10:57 + 00:00
2 Holmer,Kajsa Sundbybergs Ik 11:21 + 00:24
3 Sundin,Lovisa Delsbo If 11:26 + 00:29
4 Elfstrand,Erika Njutånger 11:59 + 01:02
5 Jissbacke,Erica Gefle If 12:03 + 01:06
6 Öberg,Linnéa Bergeforsens Sk 12:11 + 01:14
7 Gusavsson,Frida Bromma If 12:15 + 01:18
8 Sundqvist,Johanna Delsbo If 12:17 + 01:20
9 Forslin,Erika Jättendals IF 12:41 + 01:44
10 Wikström,Carolina Hårte 12:58 + 02:01
11 Finnström,Elin Jättendals IF 13:06 + 02:09
12 Sjödin,Julia Njutångers If 13:26 + 02:29
13 Rönnlund,Emma Ockelbo Sk 13:27 + 02:30
14 Wikström,Johanna Hårte 14:33 + 03:36
15 Burland,Alice Alnö Sk 15:01 + 04:04
16 Palmkrantz,Emma Jättendals IF 15:23 + 04:26
17 Källberg,Julia Tynderö Ik 15:27 + 04:30
18 Ottosson,Amanda NOTEAM 16:22 + 05:25
19 Berg,Karolina Jättendals IF 16:47 + 05:50
20 Brink,Ebba Ängebo IK 17:09 + 06:12
21 Elfving,Linnea Delsbo If 17:32 + 06:35
22 Gällstedt,Julia Jättendals IF 17:42 + 06:45
23 Selander,Hanna NOTEAM 17:52 + 06:55
24 Persson,Emma Bjuråker Gif 18:27 + 07:30
25 Henriksson,Mira Sörfjärden 19:14 + 08:17
26 Selander,Ellen NOTEAM 19:15 + 08:18
27 Hansen,Olga Enebybergs If 19:18 + 08:21
28 Selander,Maja NOTEAM 19:38 + 08:41
29 Ljungberg,Rebecka NOTEAM 21:01 + 10:04
30 Ljungberg,Erika NOTEAM 21:04 + 10:07
31 Olsson,Ebba-Karin Delsbo If 22:59 + 12:02
32 Selander,Thea NOTEAM 23:23 + 12:26
33 Hugg,Ronja Forsa If 25:18 + 14:21
34 Fröjd,Anna Fyrens Dagis 26:05 + 15:08
35 Fröjd,Agnes Alnö 26:13 + 15:16
36 Dalhgren,Alice Friggesund 31:32 + 20:35
Resultatlista 2,5 km Herrar | Return |
1 Kempe,Harald Tynderö Ik 10:45 + 00:00
2 Adolfsson,Nils Hudiksvalls ABK 10:47 + 00:02
3 Hellberg,Sebastian Värmdö If 11:34 + 00:49
4 Grahn,Jonathan Bergeforsens Sk 12:23 + 01:38
5 Persson,Ante Jättendals IF 12:36 + 01:51
6 Fröjd,Sebastian Alnö 12:39 + 01:54
7 Hammarlund,Fredrik Ockelbo Sk 12:43 + 01:58
8 Hellberg,Samuel Värmdö If 12:44 + 01:59
9 Kempe,Einar Tynderö Ik 12:57 + 02:12
10 Jissbacke,Jesper Gefle If 13:18 + 02:33
11 Thessing,Jack NOTEAM 13:27 + 02:42
12 Åsander-Grahn,Jonas Näsvikens Ik 13:39 + 02:54
13 Finnström,Emil Jättendals IF 13:45 + 03:00
14 Sundqvist,Linus Delsbo If 13:47 + 03:02
15 Arnesson,Oskar Bergsjö If 13:51 + 03:06
16 Sinivaara,Max Bergsjö If 14:52 + 04:07
17 Östby,Svante H.c.k 15:04 + 04:19
18 Jansson,David NOTEAM 15:07 + 04:22
19 Persson,Jesper Nfi 15:15 + 04:30
20 Persson,Markus Bjuråker Gif 16:17 + 05:32
21 Hugg,Rickard Forsa If 16:46 + 06:01
22 Norberg,Erik Jättendals IF 16:52 + 06:07
23 Hansen,Joel Enebybergs If 18:09 + 07:24
24 Wikström,Carl Hårte 18:27 + 07:42
25 Hasselberg,Ville Enebybergs If 19:02 + 08:17
26 Ossian,Victor Sörfjärden 19:58 + 09:13
27 Hellström,André Hårte 25:38 + 14:53
28 Jangard,John NOTEAM 26:58 + 16:13
Resultatlista 5,5 km Damer 13-14 | Return |
1 Sundin,Marika Delsbo If 25:34 + 00:00
2 Wallin,Amanda Lucksta If 26:24 + 00:50
3 Bergqvist,Camilla Hårte 26:50 + 01:16
4 Källberg,Frida Tynderö Ik 26:57 + 01:23
5 Blom,Louise Högs Sk 27:26 + 01:52
6 Kempe,Åsa Tynderö Ik 27:41 + 02:07
7 Svedin-Thunström,Anna Bergeforsens Sk 28:53 + 03:19
8 Dalhgren,Beatrice Friggesund 36:17 + 10:43
9 Hansson,Maja Jättendals IF 39:21 + 13:47
10 Forsvik,Mikaela Ängebo Fi 49:39 + 24:05
Resultatlista 5,5 km Herrar 13-14 | Return |
1 Persson,Niklas Falu Ik 20:28 + 00:00
2 Tollgren,Jonas Sundsvalls FI 22:13 + 01:45
3 Andersson,Carl Stockviks Ff 22:59 + 02:31
4 Norberg,Gustav Jättendals IF 24:25 + 03:57
5 Öberg,Linus Bergeforsens Sk 24:26 + 03:58
6 Svedberg,Victor Alnö Sk 25:35 + 05:07
7 Svensk,Joakim Delsbo If 26:08 + 05:40
8 Camel,Gustav Delsbo If 26:12 + 05:44
9 Burland,Philip Alnö Sk 26:34 + 06:06
10 Persson,Johan Jättendals IF 29:33 + 09:05
11 Huotinen,Jonathan Värmdö If 29:39 + 09:11
12 Engberg,Erik Selånger Sok 30:57 + 10:29
13 Hammarlund,Andreas Ockelbo Sk 31:14 + 10:46
14 Bergström,Anders Hånick 31:36 + 11:08
Resultatlista 5,5 km Damer 15-16 | Return |
1 Wiksell,Mikaela Stockviks Sf 24:28 + 00:00
2 Öberg,Lina Bergeforsens Sk 26:06 + 01:38
3 Hagström,Evelina Forsa If 26:07 + 01:39
4 Hansson,Erika Hudik Alpin 28:14 + 03:46
5 Skoog,Carolin Ängebo Fi 28:59 + 04:31
6 Persson,Britta Ängebo Fi 29:26 + 04:58
7 Svedberg,Jonna Alnö Sk 31:16 + 06:48
8 Nord,Iza NOTEAM 43:13 + 18:45
Resultatlista 5,5 km Herrar 15-16 | Return |
1 Persson,Linus Nfi 21:00 + 00:00
2 Kempe,Torsten Tynderö Ik 21:34 + 00:34
3 Berglin,Lukas Hårte 22:34 + 01:34
4 Engberg,Magnus Selånger Sok 23:36 + 02:36
5 Berglund,Peter Östhammar Fi 24:03 + 03:03
6 Johansson,Emil Tynderö Ik 24:20 + 03:20
7 Forsvik,André Ängebo Fi 24:22 + 03:22
8 Berglund,Staffan Stockviks Sf 24:33 + 03:33
9 Nordén,Erik NOTEAM 24:36 + 03:36
10 Nordén,Anton NOTEAM 26:03 + 05:03
11 Blom,Jonas Högs Sk 26:20 + 05:20
12 Jonsson,Joakim Hudik Basket 26:55 + 05:55
13 Martinez,Andreas Alnö Sk 28:07 + 07:07
14 Berg,Olof Lillsund Sk 28:12 + 07:12
15 Hasselberg,Mårten NOTEAM 28:57 + 07:57
Resultatlista 5,5 km Damer 17- | Return |
1 Karlsson,Eva-Britt Sundsvalls FI 21:08 + 00:00
2 Berglund,Sanna Tynderö Ik 24:24 + 03:16
3 Vestin,Rose-Marie Sundsvalls FI 24:29 + 03:21
4 Hansson,Åsa If Strategen 25:37 + 04:29
5 Rotter,Ingela Forsa If 26:08 + 05:00
6 Fröjd,Katarina Alnö 26:49 + 05:41
7 Larsson,Ann-Marie Nordanstigs Fi 27:03 + 05:55
8 Arnerlöv,Karin Iksu/hårte 28:03 + 06:55
9 Andersson,Lena Stockviks Ff 28:19 + 07:11
10 Karlsson,Margareta Gävle 28:23 + 07:15
11 Wadstrand,Jessica Häggviken 28:54 + 07:46
12 Strinnlund,Ann Christine NOTEAM 29:40 + 08:32
13 Berglund,Maria Gnarp 30:02 + 08:54
14 Dagnå,Lotta Hårte 30:44 + 09:36
15 Sundqvist,Pia Delsbo If 30:52 + 09:44
16 Blom,Sandra Högs Sk 31:44 + 10:36
17 Rönnlund,Carina Ockelbo Sk 31:48 + 10:40
18 Dalhgren,Karin Friggesund 32:05 + 10:57
19 Winter,Ulla-Carin NOTEAM 32:29 + 11:21
20 Hellström,Lena Hårte 32:35 + 11:27
21 Selling,Ulla Harmånger 32:43 + 11:35
22 Hellberg,Anna Värmdö If 32:52 + 11:44
23 Thoresen,Gunilla Iggesund 34:02 + 12:54
24 Brandt-Gröning,Elvy IFK Gnarp 36:31 + 15:23
25 Wikström,Susanne Sundsvall 36:47 + 15:39
26 Druid,Lena Los If 36:50 + 15:42
27 Westerlund,Christina Jättendals IF 39:20 + 18:12
28 Olsson,Ingrid Los 39:58 + 18:50
29 Sahlin,Lena Matfors 40:35 + 19:27
30 Fredlund,Ingrid Los If 44:04 + 22:56
31 Hammarlund,Lena Ockelbo Sk 45:37 + 24:29
32 Söderlund,Linnea NOTEAM 50:04 + 28:56
Resultatlista 5,5 km Herrar 17- | Return |
1 Öberg,Anders Bergeforsens Sk 20:55 + 00:00
2 Nordin,Roger Håcksta Bk 21:04 + 00:09
3 Nordlander,Benny M-real Timrå 21:51 + 00:56
4 Eng,Martin Harmånger 22:08 + 01:13
5 Strömberg,Pierre Högs Sk 23:38 + 02:43
6 Ruben,Ricardo Jättendal Perjens 23:52 + 02:57
7 Rönnlund,Micke Ockelbo Sk 24:08 + 03:13
8 Wängman,Leif Brunnsnäs Lk 24:12 + 03:17
9 Nyström,Calle Håcksta Bk 24:25 + 03:30
10 Wiberg,Esbjörn NOTEAM 24:27 + 03:32
11 Fröjd,Inge Alnö 25:20 + 04:25
12 Krzusztaf,Kuizbicki NOTEAM 25:35 + 04:40
13 Melin,Anders Bergsjö If 25:37 + 04:42
14 Bolander,Mårten Håcksta Bk 25:43 + 04:48
15 Nilsson,Roland Nordanstigs Fi 26:04 + 05:09
16 Berg,Johan Lillsund Sk 26:07 + 05:12
17 Eriksson,Bertil Kovlands If 26:13 + 05:18
18 Sverin,Tord Setra Färila Sågverk 26:41 + 05:46
19 Lööf,Gunnar Jättendals IF 26:42 + 05:47
20 Bergqvist,Erik Hårte 26:58 + 06:03
21 Wallin,Peter Lucksta If 27:01 + 06:06
22 Grahn,Stefan Bergeforsens Sk 27:13 + 06:18
23 Berg,Martin Lillsund Sk 27:20 + 06:25
24 Hammarlund,Gunnar Ockelbo Sk 27:54 + 06:59
25 Engman,Bertil Nordanstigs Fi 28:09 + 07:14
26 Berglund,Johan Gnarp 28:53 + 07:58
27 Andersson,Jan Stockviks Ff 29:07 + 08:12
28 Berglin,Börje NOTEAM 29:46 + 08:51
29 Larsgården,Jon Hudiksvall 29:49 + 08:54
30 Gustafsson,Jan NOTEAM 29:58 + 09:03
31 Tersmeden,Jacob Håcksta Bk 30:19 + 09:24
32 Engberg,Tomas Selånger Sok 30:25 + 09:30
33 Brink,Peter Häggviken 30:27 + 09:32
34 Andersson,Stig Häggviken 30:28 + 09:33
35 Johansson,Per-Gusav Iggesunds Sk 31:03 + 10:08
36 Pakarinen,Esko Iggesunds Sk 31:13 + 10:18
37 Stark,Erik Sundsvall 31:51 + 10:56
38 Johansson,Hans Nfi 31:58 + 11:03
39 Sandström,Gunnar Stockviks Sf 32:16 + 11:21
40 Dagnå,Bengt-Eric Hårte 33:17 + 12:22
41 Thoresen,Sven-Åke Iggesund 34:01 + 13:06
42 Larsson,Björn Jättendals IF 34:16 + 13:21
43 Westman,Bengt Matfors 35:27 + 14:32
44 Dalhgren,Conny Friggesund 36:19 + 15:24
45 Andersson,Tore Jättendals IF 36:24 + 15:29
46 Nord,Lars NOTEAM 43:12 + 22:17
47 Fors,Göran NOTEAM 45:36 + 24:41
Resultatlista 5,5 km Deltagare utan tidtagning | Return |
Wallin,Yvonne Lucksta If
Nilsson,Lillemor Bromma If
Skoog,Mats Ängebo IK
Engström,Ingrid Ystad Yif
Andersson,Inger Kode If
Resultatlista 12,8 km Damer | Return |
1 Wikström,Anna-Karin Hårte 55:58 + 00:00
2 Sandström,Katarina Brånans Boys & Girls 56:09 + 00:11
3 Åsander,Christina Näsvikens Ik 58:59 + 03:01
4 Jedeskog,Ulrika NOTEAM 1:00:01 + 04:03
5 Burland,Carina Alnö Sk 1:02:02 + 06:04
6 Lundberg,Åsa Nordanstigs Fi 1:02:39 + 06:41
7 Berglund,Anna Karin Stockviks Sf 1:03:09 + 07:11
8 Ljungberg,Maria NOTEAM 1:04:46 + 08:48
9 Nordqvist,Lena Ljusne Ala Ok 1:05:51 + 09:53
10 Åström,Anneli Nfi 1:09:22 + 13:24
11 Söderlund,Anki Njurunda 1:12:47 + 16:49
12 Sjödahl,Jenny NOTEAM 1:18:17 + 22:19
13 Gyhlesten,Jessica NOTEAM 1:28:10 + 32:12
Resultatlista 12.8 km Herrar | Return |
1 Fröjd,Örjan Alnö 45:43 + 00:00
2 Forsling,Mikael Järvsö If 46:37 + 00:54
3 Ottosson,Anders If Strategen 47:53 + 02:10
4 Sundin,Jerker Delsbo If 49:42 + 03:59
5 Tihd,Elias NOTEAM 51:27 + 05:44
6 Lundgren,Jens Strands If 51:29 + 05:46
7 Svedberg,Tomas Alnö Sk 52:33 + 06:50
8 Sjöström,Olle IFK Gnarp 53:44 + 08:01
9 Holmvall,Magnus Timrå Sok 53:56 + 08:13
10 Selander,Olof Sörfjärden 54:06 + 08:23
11 Lagelius,Bernt Delsbo If 54:12 + 08:29
12 Bylander,Armando Njurunda 54:15 + 08:32
13 Fureskog,Bror Alfta Ösa Ok 54:18 + 08:35
14 Olsson,Bosse Ljusne Ala Ok 54:30 + 08:47
15 Elfing,Jan-Erik Delsbo If 55:08 + 09:25
16 Steffen,Björn Ljusdals Rc 55:50 + 10:07
17 Hansson,Krister Enebybergs If 56:16 + 10:33
18 Thomson,Angus Söderhamns If 56:17 + 10:34
19 Burland,Rickard Alnö Sk 56:36 + 10:53
20 Burland,Johan Alnö Sk 57:22 + 11:39
21 Ljungberg,Peter Saab If 57:36 + 11:53
22 Klint,Juha Birsta Sk 57:39 + 11:56
23 Palmqvist,Sonny Strands If 57:40 + 11:57
24 Sundqvist,Per Delsbo If 57:43 + 12:00
25 Eng,Henrik Harmånger 58:06 + 12:23
26 Lindström,Ola Hökens If 58:43 + 13:00
27 Hansen,Christoffer Nfi 59:18 + 13:35
28 Wikström,Johan Hårte 59:35 + 13:52
29 Gradin,Lasse Bergsjö If 59:58 + 14:15
30 Jedeskog,Tobias NOTEAM 1:00:02 + 14:19
31 Wedin,Johannes NOTEAM 1:00:35 + 14:52
32 Allgulander,Johan Norrfjärdens T.c 1:01:04 + 15:21
33 Palmqvist,Andreas Strands If 1:02:40 + 16:57
34 Olsson,Fredrik NOTEAM 1:02:41 + 16:58
35 Wounder,Stig Gällsta Ik 1:03:16 + 17:33
36 Vestling,Lars Iggesund 1:03:35 + 17:52
37 Högdahl,Kjell Jättendals IF 1:04:19 + 18:36
38 Tjernberg,Urban Ljusne Ala Ok 1:04:58 + 19:15
39 Nordström,Bengt-Erik Håcksta Bk 1:06:01 + 20:18
40 Westerlund,Staffan Jättendals IF 1:10:04 + 24:21
41 Lindberg,Kjell Nfi 1:12:14 + 26:31
42 Jansson,Lars Hybo Aik 1:15:35 + 29:52
43 Jansson,Tobias Hybo Aik 1:16:57 + 31:14
44 Hallberg,Mårten Arosvägens Vänner 1:18:31 + 32:48
45 Wedin,Jörgen NOTEAM 1:18:49 + 33:06
20-07-07 10:38:27 eTiming version 1.8 Emit as
Lisenserade till: JäTTENDAL