Jordgubbsloppet
Jättendals IF
Jättendal
12-07-03
Resultatlista per klass
NOCLAS| 2,5 km Damer| 2,5 km Herrar| 5,5 km Damer 13-14| 5,5 km Herrar 13-14| 5,5 km Damer 15-16|
5,5 km Herrar 15-16| 5,5 km Damer 17-| 5,5 km Herrar 17-| 5,5 km Deltagare utan tidtagning| 12,8 km Damer| 12.8 km Herrar|
0 Okänd löpare,99991 NOTEAM 3:04:51 + 00:00
0 Okänd löpare,99992 NOTEAM 1:25:06 +1:39:45
0 Okänd löpare,99993 NOTEAM 1:18:53 +1:45:58
0 Okänd löpare,99994 NOTEAM 1:17:49 +1:47:02
0 Okänd löpare,99995 NOTEAM 1:01:00 +2:03:51
0 Okänd löpare,99996 NOTEAM 56:40 +2:08:11
0 Okänd löpare,99997 NOTEAM 46:14 +2:18:37
0 Okänd löpare,99998 NOTEAM 44:10 +2:20:41
0 Okänd löpare,99999 NOTEAM 27:31 +2:37:20
Resultatlista 2,5 km Damer | Return |
1 Österholm,Ida NOTEAM 11:31 + 00:00
2 Holmer,Kajsa Sundbybergs Ik 11:43 + 00:12
3 Gustavsson,Frida Bromma If 12:16 + 00:45
3 Persson,Lollo Birsta Sk 12:16 + 00:45
5 Settlin,Evelina Jättendals IF 12:26 + 00:55
6 Bergqvist,Camilla Hårte 12:36 + 01:05
7 Åsander-Gran,Agnes Näsvikens Ik 12:42 + 01:11
8 Nilsson,Ida Nfi 12:51 + 01:20
9 Svedin-Thunström,Anna Bergeforssens Sk 13:03 + 01:32
9 Magnusson,Maria Uppsala If 13:03 + 01:32
11 Sundin,Lovisa Delsbo If 13:09 + 01:38
11 Arbman Hansing,Sanna Uppsala If 13:09 + 01:38
13 Sundin,Marika Delsbo If 13:14 + 01:43
14 Johansson,Sofie NOTEAM 13:29 + 01:58
15 Öberg,Linnea Bergeforssens Sk 14:05 + 02:34
16 Wikström,Karolina Hårte 14:21 + 02:50
17 Larsson,Sigrid Näsvikens Ik 14:30 + 02:59
18 Engström,Emily Nfi 14:31 + 03:00
19 Berglund,Sofia Tynderö Ik 15:03 + 03:32
20 Lundqvist,Angelica Birsta Sk 15:19 + 03:48
21 Persson,Madeleine Tullinge Pp 15:35 + 04:04
22 Persson,Johanna Tullinge Pp 15:38 + 04:07
22 Mellgren,Josefine Tullinge Pp 15:38 + 04:07
24 Magnusson,Lisa Uppsala If 17:19 + 05:48
25 Berg,Karolina Jättendals IF 17:25 + 05:54
26 Forslin,Erika Jättendals IF 18:09 + 06:38
27 Callermo,Frida Väsby Ok 18:28 + 06:57
28 Kardell,Anna Jättendals IF 18:31 + 07:00
29 Mellgren,Jessica Tullinge Pp 18:51 + 07:20
30 Hansson,Maja Jättendals IF 19:23 + 07:52
31 Gällstedt,Julia Jättendals IF 19:55 + 08:24
32 Allgulander,Stina Team Hudik 19:56 + 08:25
33 Wikström,Johanna Hårte 20:13 + 08:42
34 Holm,Ellen Harmånger 20:14 + 08:43
35 Persson,Pernilla Tullinge Pp 20:44 + 09:13
36 Persson,Amanda NOTEAM 30:30 + 18:59
Resultatlista 2,5 km Herrar | Return |
1 Öberg,Linus Bergeforssens Sk 10:16 + 00:00
2 Efverström,Andreas Valbo Aif 10:50 + 00:34
3 Svedberg,Victor Alnö Sk 11:08 + 00:52
4 Westerberg,Per Ängebo IK 11:16 + 01:00
5 Adolfsson,Nils Hudiksvalls ABK 11:59 + 01:43
6 Wiklund,Joakim Jättendals IF 12:07 + 01:51
7 Nilsson,Niklas Ängoms Is 12:13 + 01:57
8 Callermo,Hannes Väsby Ok 12:38 + 02:22
9 Saxlind,Martin Ängebo IK 12:49 + 02:33
10 Norberg,Gustaf Jättendals IF 13:00 + 02:44
11 Bergerståhl,Anton Harmångers If 13:01 + 02:45
12 Westin,Anton Sundsvall Ifk 13:02 + 02:46
13 Fasten,Jesper Lucksta If 13:06 + 02:50
14 Åkesson,Jon Forsa 13:11 + 02:55
15 Bergqvist,Hugo Hårte 13:17 + 03:01
16 Persson,Ante Jättendals IF 13:20 + 03:04
17 Olsson,Mattias Jättendals IF 13:24 + 03:08
18 Bergqvist,Fredrik Hårte 13:36 + 03:20
19 Dahlgren,Dennis Gröndals Ik 13:57 + 03:41
20 Persson,Joel Hif 14:15 + 03:59
21 Nilsson,Gustav Bgif Skidor 14:35 + 04:19
22 Arbman Hansing,Anton Uppsala If 14:38 + 04:22
23 Sjöberg,Emil Hårte 15:01 + 04:45
24 Vedin,Anders Timrå Sok 15:02 + 04:46
25 Berg,Jonathan Jättendals IF 15:05 + 04:49
26 Persson,Pontus Tullinge Pp 15:54 + 05:38
27 Skoglund,Simon Rb Hudik 16:56 + 06:40
28 Littzell,Tom Lucksta If 17:02 + 06:46
29 Berglin,Niklas Hårte 18:54 + 08:38
30 Gällstedt,Filip Jättendals IF 19:40 + 09:24
31 Danielson,Johannes NOTEAM 29:30 + 19:14
Resultatlista 5,5 km Damer 13-14 | Return |
1 Johansson,Jill NOTEAM 24:32 + 00:00
2 Wiksell,Mikaela Timrå Sok 24:56 + 00:24
3 Berglund,Sandra Bergeforsens Sk 25:01 + 00:29
4 Persson,Marlene Hif 27:09 + 02:37
5 Öberg,Lina Bergeforssens Sk 27:11 + 02:39
6 Åkesson,Ida Forsa 27:29 + 02:57
7 Henning,Sofie Fjällbryntarna 29:43 + 05:11
8 Skoog,Carolin Ängebo IK 29:46 + 05:14
9 Persson,Britta Ängebo IK 29:52 + 05:20
10 Holmquist,Annie Sundsvalls Ok 30:11 + 05:39
11 Rohdén,Kristin Sundsvalls Ok 30:14 + 05:42
12 Gottvall,Linda Hassela If 31:57 + 07:25
13 Nilsson,Linnea Nfi 32:15 + 07:43
14 Berglund,Lena Grk 32:31 + 07:59
15 Pettersson Bredin,Elenor Fjällbryntarna 38:42 + 14:10
16 Olsson,Karolina Bergeforssens Sk 44:15 + 19:43
Resultatlista 5,5 km Herrar 13-14 | Return |
1 Lundgren,Jens Strands If 21:15 + 00:00
2 Persson,Linus Nfi 21:23 + 00:08
3 Wedin,Johannes Norrfjärns If 24:23 + 03:08
4 Nilsson,Jonathan Ängoms Is 24:49 + 03:34
5 Nilsson,Fredrik Bgif Skidor 24:54 + 03:39
6 Rotter,Rasmus Näsvikens Ik 26:11 + 04:56
7 Berglin,Lukas Hårte 27:04 + 05:49
8 Lindersköld,Anton Ik Akele 29:02 + 07:47
9 Bredin,Rickard Fjällbryntarna 29:58 + 08:43
10 Berg,Fredrik Jättendals IF 31:15 + 10:00
11 Lagergren,Emil Tynderö Ik 31:41 + 10:26
12 Johansson,Emil Tynderö Ik 31:42 + 10:27
13 Adolfsson,Axel Hudiksvalls ABK 31:56 + 10:41
14 Andersson,Karl Stockvik 33:43 + 12:28
15 Forsvik,André Ängebo IK 33:55 + 12:40
16 Lindholm,Marcus Fjällbryntarna 38:51 + 17:36
Resultatlista 5,5 km Damer 15-16 | Return |
1 Engström-Johnsson,Fanny Sundsvalls FI 24:55 + 00:00
2 Berglund,Sanna Tynderö Ik 25:11 + 00:16
3 Fyrvall,Erika Turebergs Sk 25:23 + 00:28
4 Vedin,Elin Timrå Sok 26:12 + 01:17
4 Engström,Johanna Sundsvall 26:12 + 01:17
6 Engström,Sofia Sundsvall 26:25 + 01:30
7 Bergerståhl,Mikaela Harmångers If 31:09 + 06:14
8 Blom,Sandra NOTEAM 35:43 + 10:48
9 Lundgren,Zara Hrpk 36:11 + 11:16
Resultatlista 5,5 km Herrar 15-16 | Return |
1 Olsson,Gustav Bergeforssens Sk 21:01 + 00:00
2 Ohlsson,Mikael Strands If 22:36 + 01:35
3 Albertson,Simeon Ängebo IK 24:01 + 03:00
4 Palmquist,Andreas Fastighetssnabben 25:20 + 04:19
5 Callermo,David Väsby Ok 25:44 + 04:43
6 Nilsson,Albert Bgif Skidor 25:55 + 04:54
Resultatlista 5,5 km Damer 17- | Return |
1 Gradin,Annika Öbacka Ik 22:51 + 00:00
2 Ottosson,Maria Hårte 24:52 + 02:01
3 Svensson,Margareta Gnarp 26:41 + 03:50
4 Andersson,Lena Stockvik 28:23 + 05:32
5 Bergqvist,Ulrica Högs Sk 29:26 + 06:35
6 Barton,Marie Hif 30:19 + 07:28
7 Selling,Ulla Harmångers If 30:21 + 07:30
8 Berg,Ingrid Perors If 30:41 + 07:50
9 Stenfeldt,Therese Gröndals Ik 31:22 + 08:31
10 Ljung,Ann-Sofie Hoppskogens If 32:23 + 09:32
11 Berglund,Maria NOTEAM 32:33 + 09:42
12 Eriksson,Maria Hoppskogens If 32:34 + 09:43
13 Winter,Ulla-Carin NOTEAM 32:53 + 10:02
14 Brandt-Gröning,Elvy Nfi 35:40 + 12:49
15 Westerlund,Christina Nfi 36:23 + 13:32
16 Danielson,Greta NOTEAM 36:36 + 13:45
17 Gahm,Petra Ängebo IK 36:54 + 14:03
18 Littzell,Kristina Lucksta If 37:16 + 14:25
19 Rohdén,Gunilla Sundsvalls Ok 37:29 + 14:38
20 Sahlin,Lena NOTEAM 39:12 + 16:21
21 Holmberg,Herta Sundsvall 46:06 + 23:15
Resultatlista 5,5 km Herrar 17- | Return |
1 Ollonen,Hans Edsbyns If 19:39 + 00:00
2 Albinsson,Håkan Östhammar Fi 20:24 + 00:45
3 Nordlander,Benny M-real Timrå 20:28 + 00:49
4 Hawkrigg,Daniel NOTEAM 20:38 + 00:59
5 Palm,Eilert Nfi 20:49 + 01:10
6 Olars,Christian Edsbyns If 21:13 + 01:34
7 Berglund,Gunnar Tynderö Ik 21:29 + 01:50
8 Bruno,Erik Hårte 22:26 + 02:47
9 Öberg,Anders Bergeforssens Sk 22:33 + 02:54
10 Strömberg,Pierre NOTEAM 22:39 + 03:00
11 Nordström,Robert Jättendals IF 23:58 + 04:19
12 Öberg,Magnus Ik Akele 24:40 + 05:01
13 Lindersköld,Leo Akele Ik 24:54 + 05:15
14 Persson,Sven-Åke Ängebo IK 25:00 + 05:21
15 Berg,Johan Perors If 25:03 + 05:24
16 Bergman,Sven-Olov Jättendals IF 25:15 + 05:36
17 Wiberg,Esbjörn Sundsvalls FI 25:17 + 05:38
18 Forsberg,Anders Timrå Eurocon 25:37 + 05:58
19 Eriksson,Bertil Kovlands If 25:47 + 06:08
20 Norin,Alvar Gnarp 25:57 + 06:18
21 Sjölund,Hans Team Hårte 25:59 + 06:20
22 Bergqvist,Erik Hårte 26:02 + 06:23
23 Schön,Uno Sundsvall 26:51 + 07:12
24 Hedman,Christian NOTEAM 27:24 + 07:45
24 Persson,Marcus Nfi 27:24 + 07:45
26 Nordström,Bengt Jättendals IF 27:46 + 08:07
27 Uppling,Gunnar Nobero 28:33 + 08:54
28 Kardell,Nils-Erik Jättendals IF 29:20 + 09:41
29 Häggkvist,Micke Sundsvall 29:50 + 10:11
30 Hedström,Svante Näsviken 30:51 + 11:12
31 Hansing,Johan Sörfjärden 31:21 + 11:42
32 Berglin,Börje Hårte 31:29 + 11:50
33 Larsson,Björn Jättendals IF 32:27 + 12:48
34 Olsson,Harry Kovlands If 39:40 + 20:01
35 Bohlin,Egon Jättendals IF 42:10 + 22:31
36 Andersson,Tore Jättendals IF 42:22 + 22:43
37 Lundin,Tomas NOTEAM 42:33 + 22:54
38 Persson,Jan-Erik NOTEAM 42:34 + 22:55
Resultatlista 5,5 km Deltagare utan tidtagning | Return |
Ahlén-Larsson,Kerstin Sundsvall
Nilsson,Lillemor Stockholm
Resultatlista 12,8 km Damer | Return |
1 Shemiueta,Madeleine Flemingsbergs Sk 51:38 + 00:00
2 Lundh,Mia Akele Ik 57:19 + 05:41
3 Hämäläinen,Monica Forsa Ok 58:43 + 07:05
4 Wikström,Anna-Karin Hårte 1:00:03 + 08:25
5 Lundberg,Åsa NOTEAM 1:01:45 + 10:07
6 Zakrisson,Margareta Vallsta Sk 1:02:10 + 10:32
7 Lall,Margareta Näsvikens Ik 1:02:17 + 10:39
8 Berglund,Madeleine Bergeforsens Sk 1:03:51 + 12:13
9 Österholm,Margareta NOTEAM 1:04:13 + 12:35
10 Larsson,Ann-Marie Nfi 1:06:26 + 14:48
11 Berglund,Monica Bergeforsens Sk 1:07:42 + 16:04
12 Lundberg,Ewa-Lotta NOTEAM 1:07:45 + 16:07
13 Ehn-Magnusson,Annika Uppsala If 1:08:37 + 16:59
14 Ropponen,Heli Näsvikens Ik 1:11:24 + 19:46
15 Zetterberg,Anne-Marie Jättendals IF 1:17:38 + 26:00
Resultatlista 12.8 km Herrar | Return |
1 Svensson,Peder Forsmo If 43:05 + 00:00
2 Larsson,Thommy Suf 44:59 + 01:54
3 Richardsson,Daniel Iggesunds Sk 45:39 + 02:34
4 Halling,Greger Sundsvalls FI 45:55 + 02:50
5 Westin,Mikael Sundsvalls FI 48:57 + 05:52
6 Engström-Nurkkala,Markus Sundsvalls FI 49:00 + 05:55
7 Johansson,Uno NOTEAM 49:51 + 06:46
8 Berglund,Jon Bergeforsens Sk 49:53 + 06:48
9 Sundin,Jerker Sunfab 50:10 + 07:05
10 Henning,Michael Birsta Sk 50:43 + 07:38
11 Zakrisson,Dan Vallsta Sk 52:48 + 09:43
12 Kardell,Jan-Ove Jättendals IF 53:19 + 10:14
13 Krans,Kjell Iggesunds Sk 53:42 + 10:37
14 Selander,Olof Sörfjärden 54:38 + 11:33
15 Järnberg,Anton IFK Gnarp 54:46 + 11:41
16 Gadestedt,Kenneth Iggesunds Sk 55:11 + 12:06
17 Andersson,Mats Jättendals IF 55:21 + 12:16
18 Fast,Hans Näsvikens Ik 55:43 + 12:38
19 Häggqvist,Kjell Nightmare Ab 55:46 + 12:41
20 Skoglund,Olle Rb Hudik 56:38 + 13:33
21 Bertils,Andreas IFK Gnarp 56:52 + 13:47
22 Hildingsson,Mats-Olov Sverige Bygger 57:00 + 13:55
23 Svedberg,Tomas Alnö Sk 57:02 + 13:57
24 Palmquist,Sonny Fastighetssnabben 57:36 + 14:31
25 Wikström,Johan Hårte 57:48 + 14:43
26 Lundqvist,Jörgen Birsta Sk 57:50 + 14:45
27 Nilsson,Roland Nfi 58:02 + 14:57
28 Sundin,Sune H.c.k 59:42 + 16:37
29 Salomonsson,Pär-Mikael Vattudalens Ldk 59:49 + 16:44
30 Sved,Jan Ericsson Cables Hudiks 1:00:13 + 17:08
31 Allgulander,Johan Norrfjärdens T.c 1:00:24 + 17:19
32 Brolin,Åke Hif 1:01:21 + 18:16
33 Bergerståhl,Rune Harmångers If 1:01:45 + 18:40
34 Myhrer,Erik Bergsjö If 1:01:59 + 18:54
35 Sundin,Mats Sunfab 1:03:09 + 20:04
36 Stålberg,Jonas Nfi 1:03:16 + 20:11
37 Wounder,Stig Gällsta Ik 1:03:17 + 20:12
38 Högdahl,Kjell Jättendals IF 1:04:33 + 21:28
39 Olsson,Fredrik NOTEAM 1:04:45 + 21:40
40 Larsson,Anders NOTEAM 1:06:16 + 23:11
41 Fagerström,Gunnar Strands If 1:07:05 + 24:00
42 Johansson,Hans Nfi 1:07:55 + 24:50
43 Engman,Bertil Nfi 1:08:02 + 24:57
44 Lindberg,Kjell Nfi 1:08:33 + 25:28
45 Lundén,Björn Näsvikens Ik 1:09:44 + 26:39
46 Johansson,Erik NOTEAM 1:12:09 + 29:04
47 Hallberg,Mårten Perors If 1:15:39 + 32:34
48 Wedin,Jörgen Norrfjärns If 1:18:18 + 35:13
20-07-07 10:43:36 eTiming version 1.8 Emit as
Lisenserade till: JäTTENDAL